Утеплення зовнішніх стін: пінополістирол або мінеральна вата?

 

Пінополістирол - це білий ізоляційний матеріал, який на 98% складається з повітря, заключеного в тонкостінних клітках. Завдяки своїм технічним характеристикам, таким як легкість і простота обробки, пінополістирол набув широкого застосування в якості теплоізоляційного матеріалу.

Як утеплювач, пінополістирол має масу переваг: він найдешевший, легко ріжеться звичайним ножем, майже не вбирає вологу і добре тримає тепло. Недарма в Європі чотири будівлі з п'яти мають саме пінополістирольне утеплення фасаду. Причому як житлові будинки, так і офіси, і виробничі приміщення.

Мінеральна вата для фасаду (пресована мінвата) ділиться на рулонні матеріали і плити: м'які, підвищеної жорсткості, напівтверді, з гофрованою структурою. Особливості мінеральної вати - це її висока теплоізоляція, звукоізоляція, вологостійкість і негорючість. Розташування волокон не пропускає і не створює звукові хвилі. Це дозволяє використовувати мінеральну вату як звукоізолятор. Мінвата, завдяки своєму хімічному складу з негорючих речовин, які перешкоджають поширенню полум'я, відноситься до розряду протипожежної ізоляції. Мінеральну вату застосовують для утеплення мансардних приміщень, стін, підлоги, фасаду (пресована мінеральна вата), дахів, трубопроводів та іншого. Для кожної роботи застосовують свій вид мінеральної вати.

Мінеральна вата (базальтова вата) знаходить широке застосування при створенні систем зовнішнього утеплення штукатурного типу, використовується як ізоляційний матеріал для будівельних конструкцій, служить теплоізоляційним шаром в навісних вентильованих фасадах і багатошарових покриттях плоских покрівель.

Якщо вас цікавить, скільки коштує утеплити будинок зовні тим чи іншим матеріалом, то обидва варіанти коштують приблизно однаково і, по суті, майже не відрізняються. Але, вибираючи утеплювач, слід знати, що остаточна вартість залежить не тільки від матеріалу. До неї треба приплюсувати вартість матеріалів, необхідних при монтажі утеплювача. Тому, плануючи утеплення мінеральною ватою або пінопластом, також поцікавтеся цінами на допоміжні матеріали.

Отже, пінополістирол або мінвата? Фахівці не мають єдиної відповіді на це питання. Кожен матеріал хороший в своїй галузі застосування. Тому при остаточному виборі необхідно враховувати конкретні умови кожного будинку. Перед початком робіт по утепленню ми надаємо консультацію технолога, який оцінить фронт робіт і допоможе вибрати матеріал.

Вибирайте якість разом з нами, адже клієнт для нас - понад усе!